HATAY VAJİNİSMUS TERAPİSİ (CİNSEL İLİŞKİYE GİREMEME VE KASILMA)

Hatay Vajinismus Çözüm Merkezi - Hatay Vajinismus

Hatay Vajinismus Çözüm Noktası – Hatay Vajinismus
Vajinismus Çözümsüz Değildir. Cinsel Terapi almış uzman kadromuz ile, Vajinismus probleminin üstesinden gelemeniz için sizin yanınızdayız. Vajinaya direkt müdahale yapılmadan sadece psikolojik destek ve ev ödevleri ile, bu sorundan kurtulup mutlu bir evlilik ve cinsellik yaşayabilirsiniz. Cinsel Danışmanlık tıbbi bir müdahale içermez.

Hatay Vajinismus Terapisi

HATAY VAJİNİSMUS HATAY CİNSEL TERAPİST MEHMET İŞÇİMEN

Vajinismus Nedir?

Vajinismus problemi-sorunu, cinsel birleşmenin gerçekleşeceği sırasında kadının istemsiz bir şekilde kasılarak cinsel birleşmeyi hemen hemen imkansız hale getirmesiyle ortaya çıkan bir problemdir.Hatay Vajinismus Terapisi alanında en etkili çözüm cinsel terapidir.  “ Vajinismus Nedir?” sorusunu daha ayrıntılı ifade edecek olursak, kadının cinsel organının yani vajina girişi etrafındaki kaslar cinsel birleşmeye müsaade etmeyecek şekilde istemsizce kasılır ve bu sorun vajinismus – cinsel ilişkiye girememe olarak isimlendirilir. Cinsel ilişkiye girememe ve cinsel ilişki korkusu manasına  gelen vajinismus, cinsel terapi ile  kesin olarak çözülebilen bir cinsel sorundur. 

Kadın vajinasında bir set varmış gibi ifade eder oraya duvar örülmüş gibi bir duygu yaşar. Özellikle kadınların cinsel ilişkiye gireceği sırada oluşan kaygı, korku, ağrı veya kasılmalar bu problemin tetiklenmesine sebep olur.

Vajinimustaki en ciddi problemlerden olan kasılmalar istemli bir şekilde dışı gerçekleşir. Kadının kendi istek ve iradesiyle oluşturduğu bilinçli bir durum asla değildir tamamen istemsiz ve bilinç dışı oluşur.

Vajinismusun görülme şekli kadınlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Kimi kadınlar için cinsel ilişki esnasında, kimi kadınlar  için vajinaya bir cisim girecek korkusu yaşadığında , kimi kadınlarda ise penisin vajinaya  girmesi ile oluşan  ilişkinin ağrılı olması şeklinde gerçekleşen durumlarda görülür.

 Vajinismuslu kadınlar, bacaklarını açılmalarını engelleyecek boyutta sıkıca kapatır ve elleriyle eşini iter. Genel olarak bu sorunu yaşayan kadınlar, cinsel organlarının çok dar olduğunu ya da orada bir duvar olduğunu iddia ederler.

Aslında kadının cinsel organı yani vajina sert bir cisim olmaktan ziyade, esneyebilen, genişleyebilen uzayabilen elastik özellikte bir organdır. Bu sorunu yaşayan çiftler; cinsel ilişkiye giremiyoruz, eşimle birlikte olamıyoruz, ağrılı acılı cinsel ilişki yaşıyoruz, ilk gece korkusu devam ediyor, cinsel ilişkide birden korku geliyor ve çok kasılıyorum şeklinde şikayetlerle,  hatay vajinismus terapisi ile ilgili araştırma yapmaya başlarlar.

Hatay Vajinismus terapisi konusunda genellikle, hatay vajinismus tedavisi merkezleri, hatay vajinismus terapisi, Hatay cinsel terapi, hataydaki en iyi cinsel terapist, en iyi vajinismus merkezi, Antakya vajinismus, en iyi psikolog, vajinismus Hatay  gibi anahtar kelimelerle doğru cinsel terapiste ulaşmayı amaçlarlar. Fakat inceleme ve aratmalar neticesinde karar verilen uzman gerçekten en iyi en deneyimli cinsel terapist midir?  Ya da karar verilen merkez en iyi cinsel en profesyonel çalışan terapi merkezi ya da vajinismus terapi merkezi midir? Ya da o kişi gerçekten cinsel terapist midir? Bu sebeple öncelikle dikkat edilmesi gereken gereken en önemli husus, vajinismus terapisi ile ilgili yardım talep ettiği kişinin,hakikaten  bir ruh sağlığı uzmanı ve cinsel terapi alanında sertifikası olup olmadığı ve cinsel terapi eğitimi almış olup olmamasıdır.

%100 Çözülebilen Bir Sorun – Hatay Vajinismus

Vajinismus, kesin sonucu olan, eşlerin kabusu olmaması gereken, kesin çözümü olan ve çözümü konusunda garanti verilebilen bir sorundur.  Vajinismus terapisi ile ilgili kesin ve kalıcı çözüm Cinsel Terapi’ dir. Ancak bazı farklı yöntemler de uygulanmaktadır fakat bu yöntemler sadece penis vajina birleşmesini hedef alan kısa ve kestirme çözümler, kadında cinsel isteksizliğe yol açmaktadır. Vajinismus, kesin olarak çözülebilen kalıcı olmayan bir problemdir ve en etkili-kesin çözüm cinsel terapidir.

DSM V’ e göre sıralanmış tanı kriterleri şunlardır

Genital pelvik ağrı/penetresyon bozukluğu:

  1. 6 aydan az olmamak şartıyla aşağıdaki belirtilerden bir ya da daha fazlasını sürekli/tekrarlayan şekilde yaşanması ile tanı koyulur.
  2. . Vajinal ilişki/penetrasyon sırsında net bir zorluk olması
  3. . Vajinal ilişki/penetrasyon esnasında belirgin vulva-vajinal ya da pelvik ağrı
  4. . Vajinal penetrasyonda vulva-vajinal veya pelvik ağrı konusunda belirgin bir kaygı-korku ya da anksiyete
  5. .Vajinal penerasyon girişimi sırasında pelvik taban kasların net bir şekilde kasılması/gerilmesi (APA, DSM 5, 2013)

Vajinismustan Erkek ve Kadın Nasıl Etkilenir?

Vajinismuslu kadın cinsel ilişkinin gerçekleşmemesi sebebiyle kendini suçlar tüm sorumluluğu üstlenirken, kendini kusurlu çaresiz, yalnız, kusurlu ve kabahatli görür. Bu olayın diğer tarafında bulunan erkekte ise, ilişkinin yaşanmamasından dolayı  eşine karşı öfkeye ve kırgınlığa, incinmeye ve yıpranmaya ayrıca  bekaret konusunda eşine karşı  şüphe duymaya yol açmaktadır. Kimi  zaman bu sorun, hukuki-adli mevzulara, eşlerin boşanmalarına ve fiziksel şiddete sebep olmaktadır. Bu sebeple zaten %100 kesin olarak çözülebilen bir sorun olduğu için bu sorunu yaşayan ailelerin-çiftlerin en kısa sürede bir uzmandan yardım almaları ve ilişki yıpranmadan  bu süreci atlatmaları  en doğru karar olacaktır. Yardım alınmaması ve sürecin uzatılması durumunda , gereksiz yere kırgınlık öfke stres ve gerginliklerle geçen cinsel hayatın olmadığı yıllar ayrı bir hüzün kaynağı olacaktır. ‘Bu kadar kolay üstesinden gelinebilecek bir problemse, ne sebeple bu kadar zamanı boşa harcadık?’ sorusu akıllara meşgul edip pişmanlıklara sebep olacaktır.

Vajinismus, yapılan bir incelemeye göre cinsel terapi merkezlerine başvuran kişilerin getirmiş oldukları cinsel problemlerin yarısından fazlasının yaklaşık olarak  % 65’inin vajinismus olduğu tespit edilmiştir. Fakat vajinismus ve cinsel konularla alakalı farklı konular ve problemler insanlar arasında rahat bir şekilde dile getirilemediği için  ve çok bastırılması sebebiyle bu konuda yardım talep etme cesareti olmayan ve tam olarak yaşadığı sorunun ne olduğunu anlamayan çok fazla insan  olduğu kanaatindeyiz.

Hatay Psikolog Mehmet İşçimen

Detaylı Özgeçmişi için; https://www.mehmetiscimen.com.tr/hakkimizda-2/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Psk. Danışman Mehmet İŞÇİMEN

1984 yılı Antakya doğumlu. 2007 Yılında Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünden mezun oldu. Mezun olduğundan itibaren mesleki gelişimi için birçok eğitim aldı.


ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER

–  EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Terapisi Eğitimi

 Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED)’ den Cinsel Terapi Eğitimi aldı.

–Psikoterapi Enstitüsü Uzm. Dr. Tahir ÖZAKKAŞ’ tan Hipnoz Eğitimi aldı.

–Aile Danışmanlığı Eğitimi – Adnan Menderes Üniversitesi

Tüm Danışan Yorumlarını okumak için; mehmetiscimen.com.tr/DANIŞAN YORUMLARI 

sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Call Now ButtonRANDEVU AL